Lakóépületek energiatakarékos korszerűsítése

  nyomtatási kép
PÁLYÁZATI HIRDETMÉNY

Az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos korszerûsítésének, felújításának és a lakóépületek környezete felújításának támogatására

Körmend Város Önkormányzatának Képviselõ-testülete a Kormány 12/2001. (I. 31.) Kormányrendelet 35.§. (2) bekezdése alapján meghirdetett LKFT-2005-LA-2 pályázathoz kapcsolódva pályázatot hirdet az iparosított technológiával (panel, blokk, alagútzsalu, öntött, vasbeton vázas és egyéb elõregyártott) technológiával épült, legalább 10 lakásos lakóépületek energia megtakarítást eredményezõ felújításának, valamint az iparosított technológiával épült épületek közvetlen környezetében lévõ utak, parkolók, játszóterek, parkok korszerûsítésének, felújításának támogatására.

A Képviselõ-testület a támogatási rendszer részletes szabályaira 40/2005. (XI. 01.) számú rendeletet alkotott.

I. Pályázók köre:

Pályázatot nyújthatnak be a lakásszövetkezetek és a társasházi közösségek, a lakásokra és a lakóépület közvetlen környezetére kiterjedõ, energia-megtakarítást eredményezõ felújítási munkákra.
A pályázat benyújtása elõtt megkezdett beruházásokhoz, továbbá az épületben lévõ nem lakás céljára hasznosított helyiségek felújítására támogatás nem nyújtható.

Támogatás igényelhetõ az iparosított technológiával épített lakóépületek energiatakarékos felújítása, valamint ezen épületek közvetlen környezetében lévõ utak, parkolók, játszóterek, parkok, korszerûsítése, felújítása során elvégzendõ munkálatokra.

a) Utólagos hõszigetelési feladatok

Az épület külsõ nyílászáróinak szigetelése vagy cseréje a lakások és közös, fûtött helyiségek (lépcsõházak, közös tárolók stb.) 100%-ában, és a zárófödém teljes felületének (felsõ síkjának) hõszigetelése (hõ- és vízszigetelése, ha az épület lapostetõs szerkezetû), vagy az elsõ fûtött lakószint alatti födém hõszigetelése, amennyiben az elsõ fûtött lakószint alatti födém fûtetlen helyiséggel (például pince, garázs stb.) érintkezik.

Az épület valamennyi homlokzatának hõszigetelése 1

Az épület külsõ nyílászáróinak szigetelése és / vagy cseréje a lakások legalább 90%-ban, amennyiben az épület külsõ falszerkezet kielégíti az érvényben lévõ magyar hõtechnikai szabvány elõírásait1, valamint a nyílászáró cseréhez kapcsolódó szakipari fal cseréje, ha az a nyílászáróval együtt elválaszthatatlan szerkezeti egységet alkot2.
Az épület egy vagy mindkét külsõ nyílászárókkal nem tagolt végfalának hõszigetelése.

A tetõ teljes felületének hõ és vízszigetelése, vagy az utolsó fûtött lakószint fölötti födém (fölsõ síkjának) hõszigetelése, ha az épület magastetõs szerkezetû.

Az elsõ fûtött lakószint alatti (pince feletti és /vagy árkád) födém hõszigetelése, amennyiben az elsõ fûtött lakószint alatti födém fûtetlen helyiséggel (például pince, garázs stb.) érintkezik.

A fenti I. bekezdés a) pont alatt felsorolt, arab számokkal jelölt pontokban megjelölt munkálatok bármelyikére - egy pályázatban többre is - lehet pályázni, de az ott felsorolt munkálatokat teljes körûen el kell végezni.

b)Épületgépészeti rendszerek energiatakarékos felújítása, korszerûsítése. 3

1.Meglévõ központi fûtésû berendezések és rendszerek, valamint a hõleadó és a fûtésszabályozó korszerûsítése, energiatakarékos berendezésekre történõ cseréje.

2. Hálózati melegvíz-ellátási berendezések és rendszerek korszerûsítése, energiatakarékos berendezésekre törtnõ cseréje

3. Épületek közös részein elhelyezett illetve azokon áthaladó villamos kapcsoló-, biztosító-, fõelosztó berendezés, valamint a lakások mérõórájáig kiépített méretlen elosztó hálózat és világítási hálózat korszerû berendezésekre történõ cseréje.

4. Az épület valamennyi felvonójának korszerûsítése, illetve szükség esetén cseréje.

5. Szellõzõ rendszer felújítása és korszerûsítése.

c) Lakóépületek közvetlen környezetében lévõ utak, parkolók, játszóterek, parkok korszerûsítése felújítása4

1. Lakóépületek közvetlen környezetében utak korszerûsítése, felújítása
2. Lakóépületek közvetlen környezetében játszóterek korszerûsítése, felújítása
3. Lakóépületek közvetlen környezetében parkolók korszerûsítése, felújítása
4. Lakóépületek közvetlen környezetében parkok korszerûsítése, felújítása

Közvetlen környezet alatt a pályázat szempontjából a következõ értendõ: az a telek amelyen az épület elhelyezkedik bele értve a telekhatár melletti közterületen már meglévõ járdákat, közutakat, parkokat, játszótereket, parkolókat stb. A pályázattal érintett területnek a pályázó önkormányzat vagy/és lakóközösség kizárólagos tulajdonában kell lennie.

A fenti I. bekezdés b) és c) pont alatt felsorolt, arab számokkal jelölt pontokban megjelölt munkálatok bármelyikére - egy pályázatban többre is - lehet pályázni, de az ott felsorolt munkálatokat teljes körûen el kell végezni azzal, hogy ezen munkálatok bármelyikére csak akkor kerülhet sor, ha az elsõ bekezdés a) pontjában meghatározott 1. vagy 2. pontjában szereplõ feladatokat az épületen ezen pályázat keretében elvégzik. E munkák elvégzésétõl csak abban az esetben lehet eltekinteni ha a pályázat benyújtásakor az épület dokumentumokkal illetve számításokkal igazoltan kielégíti az érvényes hõtechnikai szabványokat.

Pályázaton azok a közösségek vehetnek részt, melyek megfelelnek Körmend Város Önkormányzatának Képviselõ-testülete 40/2005. (XI. 01.) számú önkormányzati rendeletében felsorolt pályázati feltételeknek illetve azt elfogadják, ezek többek között:

A szükséges saját erõ biztosítását, illetve annak vállalását és a pályázat szerinti munkálatok elvégzéséhez a munkaterület biztosítását, az állami támogatási pályázatban (LKFT-2005-LA-2 4.sz. mellékletében ) meghatározott módon igazolják.

Támogatás csak lakásokra és az épület közvetlen környezetében lévõ utak, parkolók, játszóterek, parkok korszerûsítése és felújítása nyújtható. Az épületben lévõ nem lakás célú helyiségek tulajdonosainak is vállalniuk kell a felújításban való részvételt azonban a beruházás rájuk esõ költségeit teljes egészében saját erõvel kell finanszírozniuk.

A pályázóknak tudomásul kell venni, hogy nem nyerhet támogatást az, aki közmûdíj hátralékkal rendelkezik a következõ szolgáltatók felé: ÉGÁZ Rt., e-on Rt., Régióhõ Kft.

Pályázó köteles az önkormányzati rendelet mellékletében közzétett adatlapokat felhasználva pályázatát szakszerûen benyújtani. Kitöltetlen, hibás adatlapok nem fogadhatóak be.

A benyújtott pályázatok utólag nem módosíthatók, ha mégis módosítani kívánják, akkor a benyújtott pályázatot vissza kell vonni és a módosítást új pályázatként lehet beadni.

A pályázó társasház / lakásszövetkezet tudomásul veszi, amennyiben a már megítélt állami támogatás folyósítása nem az önkormányzat és nem a lakószövetkezet hibájából hiúsul meg a hiányzó forrást önerõbõl köteles pótolni.

A program megvalósítása során kizárólag az építési termékek mûszaki követelményeinek, megfelelõség igazolásának, valamint forgalomba hozatalának és felhasználásának részletes szabályairól szóló 3/2003. (I.25.) BM-GKM-KvVM együttes rendelet szerinti megfelelõségi igazolással rendelkezõ anyagokat, termékeket lehet felhasználni, a beépítésre kerülõ anyagok tekintetében a gyártó cég nevére kiállított ÉME tanúsítvánnyal kell rendelkezni .

II. Pályázattal elérhetõ támogatás:

A benyújtott pályázat alapján a lakóközösség által tervezett felújításra kétféle forrásból nyerhetõ el támogatás:
Az állami támogatásból melynek mértéke a beruházási költségek legfeljebb 1/3-a lehet, de nem haladhatja meg a lakásonkénti 400.000,-Ft-ot.
Az önkormányzati támogatásból, mely a tervezett beruházási költség legfeljebb 1/3-a lehet, lakásonként maximálisan 400.000,-Ft.
Az állam és az Önkormányzat is vissza nem térítendõ támogatást nyújt.

A támogatásról az önkormányzat a lakástulajdonosok közösségével támogatási szerzõdést köt, melynek feltétele, hogy a lakóközösség a vállalt önrészt az elkülönített számlán elhelyezze.

A megítélt önkormányzati támogatás folyósításának feltétele, hogy a regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelõs tárca nélküli miniszter az önkormányzat pályázatát támogassa.

A lakástulajdonosoknak saját erõként a beruházási költségek legalább 1/3-t kell biztosítani kézpénzben, melynek forrása lehet a képzõdött felújítási alap, a tulajdonosok egyszeri hozzájárulása, vagy bankhitel.
Amennyiben a pályázatban szereplõtõl eltérõ, pótlólagos költségek merülnek fel azok megfizetésére a pályázók kötelesek, azok nem növelhetik sem az állami, sem az önkormányzati támogatás összegét.

A támogatás szempontjából elismerhetõ bekerülési költség tartalmazhatja: az energia megtakarítást eredményezõ felújítás, korszerûsítés szakértõi költségeit (hõtechnikai számítás, 2.sz. adatlap kitöltése), felmérési terv készítését (ha az épület tervei nem állnak rendelkezésre), tervezési és engedélyezési költségeit5 (ha a beruházás építési engedélyköteles), a közbeszerzési eljárás költségeit a kivitelezés, a kivitelezés mûszaki ellenõrzésének költségeit, védett állatok megléte esetén az Õrségi Nemzeti Park Igazgatóság által elõírt munkálatok költségeit, valamint a felsorolt költségek általános forgalmi adóját.

Támogatás csak akkor nyújtható állékonysági problémával rendelkezõ lakóépület energiatakarékos felújításához, korszerûsítéséhez, amennyiben ezen munkálatok a pályázati munkákkal egy idõben, de a jelen pályázat keretébe támogatott munkálatokat megelõzõen elvégzésre kerülnek és finanszírozásuk a pályázatnak nem képezi részét.

A I. bekezdés c) pontjában meghatározott feladatok kivételével nem nyújtható támogatás olyan munkálatokra, amelyek nem eredményeznek kimutatható energiamegtakarítást.

Az Önkormányzat fenntartja magának azt a jogot, hogy a pályázati keretek kimerülése esetén a pályázatok befogadását felfüggeszti. Önkormányzati költségvetési forrás hiányában pályázat nem fogadható be.


III. A pályázat benyújtásának módja, tartalma, helye és határideje:

Pályázat formanyomtatványon nyújtható be. Az önkormányzat ezzel kapcsolatos rendelete és az elõírt mellékletek beszerezhetõk térítésmentesen Körmend Város Polgármesteri Hivatalának Városfejlesztési Irodáján. Az adatlapok letölthetõk a Regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelõs tárca nélküli miniszter megbízásából eljáró Országos Lakás és Építésügyi Hivatal internetes honlapjáról (www.oleh.hu) LKFT-2005-LA-2 kódszámú mellékleteiként.

A pályázathoz az alábbi mellékleteket kell csatolni:

a.) Összefoglaló adatlap (LKFT-2005-LA-2, 1.számú melléklet)
b.) Adatlap az épület állapotáról és a tervezett energiatakarékos felújításokról LKFT-2005-LA-2, 2. és 2/A számú melléklet )
c.) Adatlap a támogatási döntésrõl
d.) Saját erõ biztosításának igazolásáról a lakóközösség határozata (LKFT-2005-LA-2, 4.számú melléklet)
e.) A pályázattal érintett épület tulajdonosainak, tulajdoni hányadainak és az általuk vállalt saját erõ bemutatása
f.) Nem lakás célú ingatlanrész tulajdonosának nyilatkozatát arra vonatkozóan, hogy a felújítási, korszerûsítési munkák és a hozzájuk kapcsolódó támogatásból nem fedezhetõ költségek rájuk esõ részét fedezik, vállalják, hogy a támogatási szerzõdés megkötéséig az önkormányzat által megjelölt, elkülönített számlára ezt az összeget átutalják.
g.) A közmû nyilatkozatát arról, hogy a támogatást igénylõ lakástulajdonosoknak (tulajdonosok és a társasház illetve lakásszövetkezet) nincs a közmû üzemeltetõkkel fennálló tartozása. (ÉGÁZ Rt., e-on Rt., Régióhõ Kft.,)
h.) Nyílászáró csere vagy hõszigetelés esetén ha gáztüzelõ berendezés van a lakásban akkor a területileg illetékes gázszolgáltató engedélye szükséges, ha nincs gáztüzelõ berendezés akkor a tervezõnek nyilatkoznia kell, hogy a beavatkozás után a lakások légcseréje megfelelõ lesz.
i.) Nyílászáró cseréje esetén a pályázathoz mellékelni kell a nyílászáró minõségi tanúsítványát.
j.) Rövid programindoklás (amely tartalmazza, hogy milyen szükségletek, milyen okok miatt döntött a lakóközösség a pályázat szerinti felújításról.
k.) Építési engedély hiteles másolata vagy benyújtásának igazolása, ha a felújítás építési engedélyköteles ellenkezõ esetben építéshatósági nyilatkozat arról, hogy a pályázat szerinti felújítás, korszerûsítés nem építési engedélyköteles.
l.) Az engedélyezésre benyújtott teljes tervdokumentáció (ha a felújítás építési engedély köteles)
m.) Az épület pályázattal érintett részének felmérési tervrajzai a dilatáció helyének megjelölésével (ha a felújítás nem építési engedélyköteles)
n.) A felújítás, korszerûsítés részletes költségvetése (vagy részletes kivitelezõi árajánlat, amely a munkák vonatkozásában igazodik a pályázathoz.)
o.) A tervezett energia megtakarításra és a vonatkozó részletes energetikai és hõtechnikai számítások6
p.) A beruházások szükségességét alátámasztó egyéb információk és dokumentumok
q.) A pályázattal érintett épület 30 napnál nem régebbi tulajdoni törzslapja
r.) Az illetékes földhivatal által kiadott térképmásolat
s.) Az épület környezetének korszerûsítése, felújítása esetén a lakókörnyezet tulajdoni lapjai és az 1:500 méretarányú közmû alaptérkép, melyet az illetékes önkormányzat vagy közmûnyilvántartó iroda ad ki.

A pályázatot 1 eredeti és 2 másolt példányban a következõ címre kell megküldeni Körmend Város Polgármesteri Hivatala (9900 Körmend, Szabadság tér 7.) A pályázatokat zárt borítékban kell benyújtani.

A hiányosan benyújtott pályázatok esetén a Polgármesteri Hivatal 8 napon belül hiánypótlási felhívást ad ki.

A pályázat benyújtása díjtalan.

A pályázatok a központi pályázat megjelenését követõ naptól kezdõdõen folyamatosan benyújthatók, befogadásuk tárgyév december 31-ig napján zárul. Körmend Város Polgármestere fenntartja a jogot, hogy a rendelkezésre álló költségvetési forrás elosztását követõen a pályázati lehetõséget korábban is felfüggessze.

A pályázati hirdetményben nem rendezett kérdésekben a lakáscélú támogatásokról szóló 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet, LKFT-2005-LA-2 pályázati útmutató rendelkezéseit kell alkalmazni.

IV.Elbírálási szempontok:

1. Az épület életkora,
2. A pályázattal érintett lakások száma,
3. Az önerõ aránya a támogatás szempontjából elismerhetõ bekerülési költséghez viszonyítva.
4. A tervezett energiamegtakarítás mértéke (GJ/év)
5. A beruházás gazdaságossága (megtérülési idõ)

Elõnyt élvez az a pályázó, amelyik teljes körû hõszigetelést végez el az épületen ezen pályázat keretében, vagyis a jelen pályázat keretében elvégzett hõszigetelési munkálatok eredményeként az épület dokumentumokkal, illetve számításokkal igazoltan teljes körûen kielégíti az érvényes hõtechnikai szabványokat.

Elõnyt élvez az a pályázó önkormányzat, amelyik a pályázatban megjelölt munkálatok során a beépítésre kerülõ termékekrõl minõség tanúsítási rendszerrel (Pl. ISO 9001, ISO 9002, ISO 14001) rendelkezik.

Elõnyt élvez az a pályázó, amelynél a végrehajtandó feladatot komplex diagnosztikai (statikai, épületgépészeti, épületfizikai állapotot bemutató) vizsgálatokkal is alátámasztotta egy olyan akkreditált intézmény, amely hazai kijelöléssel vagy lehetõleg nemzetközileg is érvény notifikálással rendelkezik.

Elõnyt élvez az a pályázó önkormányzat, amelyik az épületet teljes egészében felújítja (homlokzat felújítás, nyílászáró csere), függetlenül attól hány dilatációs egységbõl áll.

Elõnyt élvez az a pályázó önkormányzat, amelyik az adott lakótelepet minél szélesebb körben újítja fel, vagyis minél nagyobb lakásszám illetve minél több épület szerepel a pályázati anyagaiban.

V. Döntés elõkészítés, döntési mechanizmus:

A pályázat két lépcsõs. Az elsõ fordulóban az önkormányzat bírálja el a hozzá benyújtott pályázatokat, az adott munkacsoport javaslata alapján. A pályázatok támogatásáról a Lakás és Építésügyi Hivatalhoz történõ felterjesztésrõl a Képviselõ-testület dönt. A Képviselõ-testület döntését megelõzõen elõkészítõ munkacsoport vizsgálja át és véleményezi a benyújtott pályázatokat.
A munkacsoport a hiánytalan tartalommal benyújtott pályázatokat a benyújtásuktól számított 30 napon belül értékeli és a Képviselõ-testület elé terjeszti.

Az elnyert állami és önkormányzati támogatásáról a Polgármesteri Hivatal a pályázót értesíti és felhívja a támogatási szerzõdés megkötésére.



Körmend, 2005. október




Bebes István sk.
polgármester


Dr. Stankovits György sk.
jegyzõ




Körmend Város Önkormányzata
40/2005. (XI. 01.) számú rendelete


Az iparosított technológiával épült lakóépületek energiatakarékos korszerûsítésének, felújításának, és a lakóépületek lakókörnyezete felújításának támogatásáról

Körmend Város Önkormányzatának Képviselõ-testülete a helyi önkormányzatokról szóló többször módosított 1990. évi LXV. törvény 16.§. (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján az alábbi rendeletet alkotja:

Általános rendelkezés
1.§


1. E rendelet célja: az iparosított technológia (panel, blokk, alagútzsalu és az öntött, vasbeton vázas és egyéb elõregyártott technológia) felhasználásával épült - legalább tíz éves - lakóépületek energiatakarékos felújításának, korszerûsítésének, valamint az iparosított technológiával épült épületek közvetlen környezetében lévõ utak, parkolók, játszóterek, parkok korszerûsítésének és felújításának önkormányzati támogatása.
2. E rendelet hatálya kiterjed Körmend Város közigazgatási területén lévõ (1) bekezdés szerinti technológiával megvalósult, legalább 10 lakásos lakóépületekre.

Pályázati feltételek
2.§

(1) Pályázatot lakásszövetkezetek és társasházi közösségek nyújthatnak be az e rendelet 1. sz. mellékletét képezõ - mindenkor hatályos rendelkezések figyelembe vételével aktualizált - pályázati hirdetményben foglaltak szerint.
(2) Pályázónak a szükséges saját erõ biztosítását, illetve annak vállalását, valamint a pályázat szerinti munkálatok elvégzéséhez a munkaterületek biztosítását hitelt érdemlõen, az állami támogatási pályázatban meghatározott módon igazolni kell.
(3) Pályázat benyújtása elõtt már megkezdett beruházáshoz támogatás nem igényelhetõ.
(4) Lakóépületben elhelyezkedõ, nem lakáscélú helyiségek felújítására, korszerûsítésére önkormányzati támogatás nem igényelhetõ.

3.§

Támogatás csak teljes épületre, vagy annak dilatációval határolt részére, és a közvetlen környezetben lévõ utak, parkolók, játszóterek és parkok vonatkozásában nyújtható.

Önkormányzati vissza nem térítendõ támogatás a mindenkori hatályos állami támogatási pályázatban megjelölt feltételek, és az e rendeletben foglalt kiegészítõ szabályok alkalmazásával nyújtható.

Támogatási feltételek
4.§

Az önkormányzati támogatás feltétele, hogy a lakóépület, illetve a közvetlen környezetében lévõ utak, parkolók, játszóterek és parkok felújítását, korszerûsítését a Magyar Állam nevében, a Lakás- és Építésügyi Hivatal útján eljáró, Regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelõs tárca nélküli miniszter is támogassa.
Az önkormányzati támogatás egyszer megítélt összeg, ha a pályázatban szereplõtõl eltérõ, pótlólagos költségek merülnek fel, akkor annak megfizetésére a pályázó köteles, az nem növelheti az állami és az önkormányzati támogatás összegét.
Pályázó saját erejeként készpénz vehetõ figyelembe, melynek forrása lehet az épület felújítási alapja, a tulajdonosok egyszeri hozzájárulása, valamint bankhitel.
Sikeres pályázat esetén az önkormányzat a pályázóval támogatási szerzõdést köt. Megkötésének feltétele, hogy a pályázó saját forrásait az önkormányzat által megjelölt, elkülönített számlára utalja át.
Nem nyújtható támogatás olyan lakástulajdonos részére, akinek a közmû üzemeltetõkkel szemben fennálló tartozása van.
A pályázatban a támogatás szempontjából elismerhetõ beruházási költség - az állami támogatási pályázatban foglaltak szerint - tartalmazhatja a fejlesztések tervezési és engedélyezési költségeit, továbbá a lebonyolítás és beruházás egyéb költségeit, valamint az ÁFÁ-t.

A támogatás formája, mértéke
5.§

(1) Az önkormányzati vissza nem térítendõ támogatás mértékére a mindenkori hatályos állami támogatási pályázatban megjelölt beruházási értékhez viszonyított arány és összeg az irányadó. A támogatást azonnal és egy összegben, a Ptk-ban meghatározott késedelmi kamatokkal együtt vissza kell fizetni, ha a támogatás odaítélésétõl számított 3 éven belül a támogatást adó tudomására jut, hogy a támogatott pályázatban, vagy az ahhoz csatolt (ok) iratokban valótlan adatokat közölt.
(2) Önkormányzati támogatás az éves költségvetésben jóváhagyott keretösszeg erejéig nyújtható. A keretösszeg kimerülése esetén a pályázatok befogadását az Önkormányzat felfüggeszti.




Támogatható felújítások, korszerûsítések
6.§

Az önkormányzati támogatási célokra az e rendelet 1. sz. mellékletét képezõ - mindenkori hatályos rendelkezések figyelembe vételével aktualizált - pályázati hirdetmény az irányadó.

Pályázat tartalma, benyújtásának határideje, helye
7.§

(1) A pályázatot az e rendelet 1. sz. mellékletét képezõ "Pályázati hirdetményben" elõírt formanyomtatványon és a felsorolt mellékletekkel kiegészítve kell benyújtani.
(2) A pályázatot 1 eredeti és 2 másolati példányban a polgármesterhez lehet legkésõbb a központi pályázat benyújtását megelõzõ 30 nappal.

Pályázatok elbírálása
8.§

(1) Hiányosan benyújtott pályázatok esetében 8 napon belül hiánypótlási kötelezettséget kell elõírni. Hiánypótlásra a felszólító levél kézhezvételét követõen 15 napon belül kell, hogy sor kerüljön.
(2) A pályázatok elõkészítése során a lakás kezelõk és üzemeltetõk saját hatáskörben az illetõségi körükbe tartozó felújítandó lakások fontossági sorrendjét határozzák meg.
(3) A pályázatok értékelését és elõkészítését az alábbi összetételû munkacsoport végzi:
Pénzügyi Bizottság delegált tagja
Városfejlesztési, Környezetvédelmi és EU Integrációs Bizottsága delegált tagja,
Polgármesteri Hivatal Városfejlesztési, Városüzemeltetési és Környezetvédelmi Iroda delegált tagja,
Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Irodájának delegált tagja,
Körmendi Vagyongazdálkodási és Ingatlanhasznosítási Kft. delegált tagja.
(4) A munkacsoport akkor határozatképes, ha tagjainak több mint fele jelen van, javaslatait egyszerû szótöbbséggel hozza.
(5) A munkacsoport a hiánytalan tartalommal benyújtott pályázatokat benyújtásuktól számított 15 napon belül értékeli, jegyzõkönyvet készít, majd javaslatát a Képviselõ-testület elé terjeszti.
(6) A pályázatoknak a Lakás- és Építésügyi Hivatalhoz történõ felterjesztésérõl a támogatás mértékérõl a Képviselõ-testület dönt.
(7) Nyertes pályázat esetén a készpénzben vállalt saját erõ és az önkormányzati támogatás összegét elkülönített számlán kell kezelni.

A felújítások mûszaki ellenõrzése és fedezete
9.§

A közbeszerzésekrõl szóló 2003. évi CXXIX. törvény hatálya alá tartozó felújítási munkát a pályázó köteles nyilvánosan meghirdetni. A kiviteli szerzõdésnek a támogatási szerzõdéssel való összhangjáért a pályázó felel.

A felújítás szakszerû elvégzése érdekében pályázó köteles gondoskodni a munkák mûszaki ellenõrzésérõl. Ennek költségei a beruházási költségek képezhetik.

Az önkormányzati és az állami támogatás kifizetésére, utólag, a mûszaki ellenõr által jóváhagyott számla alapján közvetlenül a kivitelezõ részére történõ átutalással kerül sor.

10.§


E rendelet a kihirdetés napján lép hatályba.

Záradék:

Kihirdetve 2005. november 1-én.

Bebes István sk.
polgármester

Dr. Stankovits György sk.
jegyzõ


Bebes István Facebook oldala magyarorszag.hu