Ülésezett az önkormányzat

  nyomtatási kép
Tájékoztató Körmend Város Önkormányzata Képviselõ-testületének 2015. május 12-ei rendkívüli ülésérõl.


Pályázat a kerékpárút fejlesztéséért

Bebes István polgármester tájékoztatta a testületet arról, hogy a május 5-én hozott Kormányhatározat újból megnyitotta a Közlekedési Operatív Program azon fejezetét, mely lehetõvé teszi a kerékpárút-hálózat fejlesztését. Mindez lehetõséget nyújt Körmendnek arra, hogy a Rákóczi út mellett a Nefelejcs utcáig kiépített kerékpárút folytatása megvalósuljon.
A Teleki utcáig megvalósítandó szakasz két pályázat keretében valósítható meg a pályázható keretösszegek ismeretében, egyiket az önkormányzat, másikat pedig a kistérség nyújtaná be. Az elõkészítõ tevékenységeket a pályázat benyújtása elõtt el kell végezni. Ennek során telekalakításra és területszerzésre is sort kell keríteni, mert a meglevõ nyomvonalat szélesíteni kell. Közbeszerzési eljárást is le kell bonyolítani, mert a feltételes kiviteli szerzõdésnek is rendelkezésre kell állni a benyújtáskor. Az önkormányzat által beadandó szakasz elõkészítési költsége közel 4,8 mFt, míg a kistérségé meghaladja a 6 mFt-ot. Utóbbi összeg átadásra kerül az önkormányzattól a kistérség számára, biztosítva a tevékenységek fedezetét. Az elõkészítési költségek a pályázat során elszámolhatók lesznek.
A polgármester kiemelte, hogy ez a lehetõség még a régi uniós programozási idõszak keretein belül valósíthatók meg, így december 31-ig be kell fejezni és le kell zárni pénzügyileg is a projektet támogatás esetén. A késõbbi kiírások lehetõséget kínálnak majd további kerékpárút építésre, felújításra. A képviselõk egyhangúlag támogatták a pályázat elõkészítéséhez szükséges fedezet biztosítását.


Csatlakozás a Magyar Fürdõvárosok Szövetsége Egyesületéhez

A rendkívüli ülés másik napirendi pontjaként a Magyar Fürdõvárosok Szövetsége Egyesületéhez történõ csatlakozásról tárgyalt a Képviselõ-testület. Bebes István polgármester szerint bizonyára furcsának tûnhet elsõ hangzásra sokak számára Körmendet ebben az összefüggésben említeni. Ugyanakkor a Rábai turizmus fejlesztése érdekében már eddig is tett lépéseket az önkormányzat, aminek fejlesztése továbbra is célja a városnak. Az egyesület jelentõs szervezetként említhetõ, 1993 óta mûködik, s számos lehetõséget kínál a tagok számára. A turisztikai kiállításokon való részvételek, és a tagok részvételének elõsegítése, szakmai konferenciák rendezése, állami és szakmai szervezetekkel történõ kapcsolattartás, (mely kiterjed az Uniós és Unión kívüli országok fürdõtelepüléseinek önkormányzataira és szervezeteire is) csak néhány azok közül az elõnyök közül, ami a csatlakozással jár. A tagság éves szinten 35 eFt tagdíjfizetéssel jár, ami nem jelentõs összeg a tagsággal járó elõnyöket és lehetõségeket tekintve.
Faragó Gábor bizottsági elnök a csatlakozás kapcsán Körmend ismertségi körének bõvítési lehetõségére hívta fel a figyelmet, hisz a különbözõ fórumokon Körmend egészének turisztikai kínálata is bemutatható. Auer Miklós képviselõ a MJUS Fürdõjének megjeleníthetõségére kérdezett rá, mely rendeltetésszerû mûködésének elõsegítése a város Integrált Településfejlesztési Stratégiájában is megjelenítésre kerül. A polgármester válaszában kifejtette, hogy ez egy olyan lehetõség, ami a MJUS számára is kínál részvételi és marketing lehetõségeket, ráadásul ezt a város külön anyagi áldozatvállalás nélkül tudja ezt biztosítani a tagságon keresztül. A képviselõk 10 igen és egy tartózkodás mellett fogadták el a csatlakozási szándékot, a szervezet alapszabályát, s felhatalmazták a polgármestert a belépési szándéknyilatkozat benyújtására, és a május 15-ei közgyûlésen való képviselet biztosítására.